10 maja drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli. Staraliśmy się jak najlepiej przyjąć gości i pochwalić się tym, co w naszej szkole najciekawsze. W trakcie Dnia Otwartego naszą szkołę odwiedziły grupy zorganizowane uczniów z gimnazjów w Adamowie, Woli Gułowskiej oraz Wojcieszkowa, a z gimnazjów w Okrzei, Radoryża Kościelnego oraz Zakępia uczniowie przyjeżdżali indywidualnie.

Przybyłe grupy witał gospodarz, czyli Pan Dyrektor i na spotkaniu wprowadzającym opowiadał o nauce w Zespole Szkół w Adamowie.

Kolejne etapy spaceru po szkole to pracownie kształcenia ogólnego. W pracowni fizycznej odbyły się pokazy z fizyki. Doświadczenia przygotował Radosław Pieniak, uczeń klasy pierwszej Szkoły Branżowej I stopnia i zaprezentował z pomocą Michała Więska, kolegi z tej samej klasy. Uczniowie omawiali i przedstawiali między innymi zasadę działania elektromagnesu, cewki Tesli, czy też obwodów elektronicznych zmieniających napięcie elektryczne. Oglądający z zainteresowaniem brali udział w pokazach. Pomoce wykorzystywane podczas eksperymentów zostały wykonane przez Radosława Pieniaka.

W pracowni biologicznej uczniowie klasy I i II przygotowali, przeprowadzili i omówili doświadczenia i obserwacje mikroskopowe dotyczące zagadnień z poziomu rozszerzonego z tego przedmiotu, które najczęściej występują w arkuszach maturalnych.

W pracowni informatycznej na gości czekała prezentacja po tytułem „Usługi w chmurze”. Uczennice z klasy I LO przedstawiły możliwości przetwarzania i współtworzenia informacji w chmurach informatycznych.

Gimnazjaliści zwiedzili również obiekty sportowe naszej szkoły. Chętnie sprawdzili swoje możliwości w nowoczesnej SALI FITNESS, gdzie spróbowali swoich sił na bieżni, rowerku czy steperze

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy w pracowniach praktycznej nauki zawodu. W pracowni fryzjerskiej uczniowie przyglądali się pracy naszych uczennic. Zostały zaprezentowane sprzęty oraz produkty, z jakich korzystają uczennice uczące się w zawodzie fryzjer. Każdy gimnazjalista odwiedzający w tym dniu naszą pracownię miał możliwość skorzystania z usług naszych fryzjerek. Mamy nadzieję, że ten dzień i nasza szkoła spodobała się gimnazjalistom i wrócą oni do nas we wrześniu.

W pracowni kucharskiej jak zwykle barwnie i smacznie.  W czasie Dnia Otwartego gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję podziwiać różnorodne desery oraz drobne wyroby cukiernicze przygotowane przez uczniów. Było bardzo kolorowo i słodko. Przepyszne szarlotki, rogaliki z marmoladą i tęczowe kokosanki umilały czas i podniebienie a pizza zaspokoiła głód młodych adeptów. Gimnazjaliści zadawali wiele pytań, na które uczniowie oraz nauczyciele szukali właściwych odpowiedzi. Pytania dotyczyły przygotowanych wyrobów, z którymi młodzież zetknęła się po raz pierwszy.

Gimnazjaliści z pracowni wychodzili uśmiechnięci i „najedzeni” również wiedzą i informacjami dotyczącymi zdobywania zawodu kucharz.

Dzień otwarty należy uznać za bardzo udany, a jakie będą jego "owoce" przekonamy się we wrześniu.

 

Back to top