W dniu 25 kwietnia 2024 roku miała miejsce wycieczka do Lublina, w której uczestniczyła klasa IA z wychowawcą i p. M. Szczepaniak. Młodzież miło spędziła czas w escape room, gdzie integrowali się poprzez zabawę i rozwiązywanie zagadek w czterech pokojach: ''Psychiatryk'', ''Diabelski cyrk'', ''Grobowiec faraona'', ''Klątwa Majów''. Wszystkie grupy świetne poradziły sobie z odszukaniem rozwiązania i wyjściem ze wskazanych miejsc.

Następnym celem było zwiedzanie Majdanka. ''Los nasz dla was przestrogą'' - to motto, nad którym zatrzymali się zwiedzający. Zetknięcie ze scenami z życia obozowego, gdzie tysiące ludzi straciło życie, dostarczyło poruszających wrażeń. Dla wszystkich odwiedzających to miejsce jest żywą lekcją historii, o której współcześni ludzie nie mogą nigdy zapomnieć.

Kolejnym punktem programu było kino i film ''Budda. Dzieciak'98''. Poruszająca historia influencera, który mimo licznych przeciwności losu, odnosi życiowy sukces. Internetowy przedsiębiorca słynie z dobrego kontaktu ze swoją oddaną społecznością, a filmiki o sportowych samochodach przeplata uwiecznionymi na swoim kanale zapisami działalności charytatywnej:  oddaje widzom kilka drogocennych aut,  tankuje ludziom do pełna bak w czasie inflacji,  podrzuca do domu dziecka skrzynię wypełnioną pieniędzmi . Podkreśla wartość przyjaźni i siłę charakteru, w  pokonywaniu życiowych trudności.

Podróże kształcą, więc warto brać udział w takich wydarzeniach, aby poznawać bliższe i dalsze okolice oraz różnorodne miejsca, które dostarczają wielu pozytywnych przeżyć.

Back to top