26 września br. 30 uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Celem konkursu jest m.in. poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, rozwijanie wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego oraz wzrost świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, sprzyjający lepszemu zrozumieniu ich natury i zwalczaniu stereotypów. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatów: bialskiego, hrubieszowskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego, ryckiego i włodawskiego.

Walka o awans do etapu powiatowego w naszej szkole trwała do samego końca. Aż czworo uczniów wzięło udział w dogrywce! Ostatecznie udało się wyłonić trzech wymaganych regulaminem konkursu reprezentantów Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie do etapu powiatowego (który odbędzie się już 10 października br.). Są nimi osoby, które zdobyły w czasie testu głównego i dogrywek największą liczbę punktów. Są to:

  • I miejsce — Patrycja Wysokińska (kl. II B LO)
  • II miejsce — Mateusz Wileński (kl. III A LO)
  • III miejsce — Aleksandra Szczepaniak (kl. III A LO)

Cieszy nas fakt, że w konkursie wzięła udział tak duża grupa uczniów. Gratulujemy więc nie tylko tym, którzy zajęli najwyższe lokaty, ale i pozostałym uczestnikom. Z kolei zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie. Mamy nadzieję, że znajdziecie się w finale tej ważnej tematycznie olimpiady!

Back to top