18 października 2021 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Celem tej olimpiady jest m.in. poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, wzmacnianie pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego, zdobycie wiedzy w zakresie radzenia sobie z kryzysem psychicznym lub zaburzeniem psychicznym oraz wzrost świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, sprzyjający lepszemu zrozumieniu ich natury i zwalczaniu stereotypów, które mogą doprowadzić do różnego rodzaju zaburzeń psychicznych. 

Już po raz ósmy młodzież szkół ponadpodstawowych z powiatów: bialskiego, chełmskiego, lubartowskiego, łukowskiego, parczewskiego, ryckiego oraz włodawskiego może podjąć się tej niezwykle ważnej tematyki w formie zmagań konkursowych. Dzięki działaniom dyrekcji naszej szkoły i szkolnego koordynatora konkursu – p. Jagody Abramek – udało się zachęcić i naszych uczniów do udziału w tegorocznej Olimpiadzie. 

Z 26 uczniów liceum ogólnokształcącego, po dwóch turach dogrywek o I i III miejsce etapu szkolnego, udało się wyłonić trzech przedstawicieli do dalszych zmagań konkursowych na szczeblu powiatowym. Są to: I miejsce - Aleksandra Baran (kl. III B LO), II miejsce - Marcelina Kozioł (kl. III A LO) i III miejsce - Natalia Wesołek (kl. III B LO).

Wszystkim uczniom dziękujemy za chęć zmierzenia się z zadaniami konkursowymi i  zainteresowanie tak trudną tematyką, zaś wcześniej wspomnianym uczennicom gratulujemy awansu do kolejnego etapu oraz życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym już w listopadzie. 

Back to top