W Zespole Szkół w Adamowie rozpoczęła się realizacja projektu „Dobry START na rynku pracy”. Przypominamy, że w ramach projektu nasza szkoła otrzymała ponad milion złotych. Realizacja projektu rozpoczęła się od doposażenia pracowni praktycznej nauki zawodu. Jako pierwsza nowe życie dostała pracownia kucharska.

Funkcjonalne stoły robocze ze stali nierdzewnej renomowanej firmy Stalgast, połączone ze zlewami oraz kuchnią elektryczna płytową z konwekcyjnymi piekarnikami elektrycznymi stanowią bazę nowowyposażanej pracowni. Takich stanowisk można tylko pozazdrościć. Jest ich 3.

Uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz mają do dyspozycji nową lodówko-zamrażarkę oraz wózki kelnerskie ze stali nierdzewnej. To wyposażenie będzie służyć przez wiele lat, podnosząc komfort kształcenia w zawodzie. Piękne, drewniane wózki do flambirowania z kuchnią jednopalnikową pomogą w nabyciu dodatkowych umiejętności serwowania potraw bezpośrednio przy stoliku klienta.

Pracownia wzbogaciła się również o patelnię uchylną elektryczną, nowoczesną krajalnicę do wędlin, miksery elektryczne, roboty kuchenne, robot planetarny do wyrabiania ciasta, blendery kielichowe. Wszystko to na wysokim poziomie z myślą o nowoczesnej pracy kucharza. Funkcjonalnością i wyglądem wyróżnia się także pozostała zastawa kuchenna, wraz z warnikami, żeliwne patelnie, blachy do pieczenia mięs i ciast, zastawa porcelanowa oraz zestawy sztućców.

Pracownia została odmalowana, zmieniona została instalacja elektryczna - wszystko to, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort pracy.

Uczniowie klas kucharskich podczas nauki zawodu mogą korzystać z nowoczesnego i nowego sprzętu najwyższej jakości. Gwarantuje to wysoki poziom kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Adamowie.

1
2
3
5
4
7
6

Back to top