17 października 2018 roku w budynku szkoły, odbyło się szkolenie wolontariuszy zrzeszonych w  Szkolnych  Kołach Caritas. W szkoleniu wzięli udział uczniowie z pięciu  Szkolnych Kół Caritas: Zespołu Szkół im. Gen F. Kamińskiego w Adamowie, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Adamowie, Szkoły Podstawowej w Serokomli i Przytoczna wraz ze swoimi opiekunami. 

Szkolenie prowadziły pracownicy Caritas Diecezji Siedleckiej Pani Monika Rybaczewska i Pani Małgorzata Strzelec. Opiekunem duchowym był nasz duszpasterz, katecheta Ksiądz Marek Kondej. Młodzież pracując w grupach zastanawiała się miedzy innymi nad cechami idealnego wolontariusza oraz nad tym, jak wiele można otrzymać dając siebie innym. Uświadomiliśmy sobie, że nie należy czekać na nadzwyczajne okoliczności, akcje ogólnopolskie czy światowe, aby uczynić coś dobrego. Należy korzystać z codziennych sytuacji w szkole, domu czy bliskim sąsiedztwie. Prowadząca szkolenie Pani Monika, przekazała wolontariuszom wiele cennych wskazówek dotyczących planowania różnych akcji.

Czas przeznaczony na szkolenie minął bardzo szybko. Szkolenie wzbogaciło nas o nowe doświadczenia i pomysły. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje szkoleń.

Back to top