To już trzynasta edycja ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Tak, pomagam”. Caritas Archidiecezji Siedleckiej kolejny raz dołącza do pozostałych diecezjalnych Caritas w naszym kraju, aby w okresie przedświątecznym wspomóc najbardziej potrzebujących. Zbiórka żywności odbyła się w piątek 8 grudnia 2017 r. oraz sobotę 9 grudnia 2017 r.

Zbiórkę na terenie Adamowa  zorganizowali i przeprowadzili wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami. W ramach zbiórki darczyńcy (klienci sklepów) przekazywali produkty żywnościowe o długim terminie ważności np. olej, mąkę, kaszę, makaron, kawę, herbatę, słodycze itp.. Podczas dwudniowej zbiórki udało nam się zebrać niespełna 600 kg żywności.

Zebrana żywność została przekazana w formie paczek świątecznych wszystkim osobom potrzebującym: uczniom naszej szkoły, rodzinom wielodzietnym, osobom samotnie wychowującym dzieci, chorym i wszystkim,  których nie stać na zakup żywności.

Dziękujemy serdecznie darczyńcom za okazane serce, dyrekcji szkoły za umożliwienie zorganizowania zbiórki uczniom, oraz wolontariuszom za poświęcony swój wolny czas.

Back to top