15 listopada uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Adamowie przenieśli się w świat bajek, uczestnicząc w warsztatach językowych pt. „Bajki braci Grimm”. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bilet wstępu – bajka w ręku”.

Miało ono charakter integracyjny, ponieważ uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły (z klasy IA i IIA), którzy pomagali przeprowadzić te warsztaty i służyli dobrą radą swoim młodszym kolegom i koleżankom.Warsztaty były współorganizowane z nauczycielkami języków obcych panią Kingą Pawlicką i Panią Agnieszką Bogusz, które pracują w szkole podstawowej w Adamowie. 

Uczniowie w parach wykonywali różne zadania (stacje): dopasowywali tytuły bajek w języku niemieckim, angielskim i polskim, tłumaczyli fragmenty bajek, przyporządkowywali tytuły bajek do zdjęć przedstawiających znane postacie z bajek braci Grimm, układali zdjęcia z filmu „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” we właściwej kolejności, dopasowywali różne rekwizyty do tytułów bajek, układali bajkowe puzzle, ratowali księżniczkę i rycerza uwięzionych w osobnych wieżach oraz próbowali uzyskać odpowiedź na pytanie: „Lustereczko – powiedz przecie – kto jest najpiękniejszy na świecie?”, które zadawali w języku niemieckim i angielskim. Uczniowie mogli również poczytać bajki w oryginale i posilić się słodką niespodzianką.

Nad prawidłowym przebiegiem warsztatów czuwali nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego, którzy udzielali uczniom wskazówek, sprawdzali poprawność wykonanego zadania i motywowali uczniów do dalszej pracy.

Warsztaty były doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i uświadomienia sobie, że nauka języków obcych to także świetna zabawa. 

Back to top