Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Dokładnie tyle lat minęło od Ostatniej Bitwy Kampanii Wrześniowej stoczonej od 2 do 6 października 1939 r. pomiędzy wojskami polskiej Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga a niemieckimi oddziałami, która  miała  miejsce między innymi na terenie naszej gminy. Uroczystości upamiętniające te wydarzenia miały miejsce w sobotę 7 października i rozpoczęły się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie wieńców na cmentarzu w Turzystwie przy mogile żołnierzy SGO „Polesie”, zaś o godzinie 17.00 miał miejsce uroczysty apel przy pomniku „W hołdzie żołnierzom 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego. Bohaterom walk o niepodległość i granice, obrońcom Rzeczypospolitej w 1920 i 1939 roku” w Lipinach. Tegoroczne obchody zakończyły się  Uroczystym Capstrzykiem Kawaleryjskim w Kalinowym Dole. W uroczystościach patriotyczno-religijnych wzięli udział  między innymi przedstawiciele władz samorządowych, formacji wojskowych, zaproszeni goście, poczty sztandarowe różnych stowarzyszeń i organizacji oraz szkół. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć także przedstawicieli naszej szkoły. Zespół Szkół im Gen. F. Kamińskiego reprezentowali: chorąży Mateusz Wileński i Kacper Ponikowski, przyboczne: Kamila Gajaszek, Weronika Alikowska, Iza Świder i Klaudia Filipek oraz dyrektor p. Sylwia Żelazowska i nauczyciel p. Paweł Warpas.  Nie było już niestety z nami na uroczystościach żadnego weterana tych pamiętnych walk z 1939 roku. Jednak my będziemy zawsze pamiętać o tych, którzy odeszli.

9
10
6
7
8

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top