Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

4 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły, połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.

8 października 1940 roku na komendanta Batalionów Chłopskich został zaprzysiężony Franciszek Kamiński – patron Zespołu Szkół w Adamowie, a 10 października 1944 po raz pierwszy zabrzmiał dzwonek w murach naszej szkoły.

Za przygotowanie tej uroczystej akademii odpowiedzialni byli uczniowie z klas II B i IV liceum ogólnokształcącego, którzy przybliżyli wszystkim zebranym sylwetkę Generała Franciszka Kamińskiego – jego zaangażowanie w działalność wojskową i osiągnięcia. Słowa pieśni „Biały krzyż” przypomniały młodzieży, by czcić pamięć ofiar II wojny światowej.

W czasie ślubowania reprezentanci klas: Amelia Biaduń, Julia Frydrych, Hubert Chadaj i Maciej Janczak z klasy I Liceum Ogólnokształcącego, Emilia Bogusz i Bartosz Józwik z klasy I Technikum oraz Ewelina Jurkowska i Dominik Król z klasy I Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia złożyli słowa przysięgi. Po uroczystej akademii odśpiewano Pieśń Szkoły i odprowadzono Sztandary Szkół. Następnie głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który zaprezentował skład nowej Rady. 

Należy pamiętać, że Patron naszej szkoły  to postać charyzmatyczna, reprezentująca godne wartości, a każdy uczeń Zespołu Szkół w Adamowie powinien zostawić cząstkę siebie w ogólnym dorobku szkoły, dbać o jej honor i dobre imię.

IMG_2846
IMG_2844
IMG_2859
IMG_2864
IMG_2867
IMG_2895
IMG_2836
IMG_2914

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top