Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2023

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Nasza szkoła włączyła się w ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia niepodległości Polski pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. Tę formę uczczenia niepodległości zaproponowało Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. 9 listopada br. o godzinie 11.11 Hymnem rozpoczęliśmy szkolne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Byliśmy jedną z 24 tys. szkół, w których jednocześnie zabrzmiał czterozwrotkowy Mazurek Dąbrowskiego. Jak podkreślił gość honorowy, nowo wybrany Wójt Gminy Adamów pan Karol Ponikowski, nasza szkolna akademia była szczególną lekcją historii Ojczyzny.

Multimedialna, swoista panorama naszych dziejów z lat 1772-2018, świąteczna dekoracja oraz patriotyczne, pełne zadumy strofy poezji wprowadziły wszystkich w niemalże narodową zadumę. Prowadzące Alicja Goździak i Kinga Ponikowska przypomniały wybrane, ważne fakty naszej tragicznej i radosnej historii. Ich ilustracją była prezentacja multimedialna, nad którą czuwał Jakub Duran oraz piosenki w wykonaniu: Weroniki Tabaczyńskiej, Izabeli Deleżuch, Andżeliki Lemieszek, Aleksandry Sopyła, Natalii Cieślak i Klaudii Polak, a także statystów w wojskowych mundurach – Kacpra Filipiaka i Marcina Ruska. Podniosłą atmosferę tej niezwykłej uroczystości podkreśliła obecność naszych Sztandarów i Pocztów sztandarowych w składzie: chorąży Łukasz Alikowski i Bartłomiej Żądełek oraz przyboczne: Aleksandra Ozygała, Dominika Dzido, Magdalena Osial i Weronika Rusek. Akademia została przygotowana pod kierunkiem pani Teresy Kwiatkowskiej i pani Krystyny Marii Sadło.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top