We wtorek 16 kwietnia 2024 roku na Stadionie „SOKÓŁ” Adamów odbył się Finał Województwa Lubelskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach wystartowało blisko 800 zawodników i zawodniczek z całego województwa lubelskiego, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych. W kategorii Licealiada dziewcząt wystartowała Patrycja Wysokińska z klasy IIb LO, która wspaniale zaprezentowała się zajmując wysokie VII miejsce (na 80 dziewcząt startujących w jej kategorii). Gratulujemy Patrycji wysokiej formy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

10 kwietnia br. w murach naszej szkoły po raz kolejny pojawili się wykładowcy i studenci Uniwersytetu w Siedlcach. Jest to oczywiście jeden z elementów i efektów podpisanej 31 marca 2022 r. umowy o współpracy między siedlecką uczelnią a naszą szkołą.

21 marca  obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa – ma na celu podkreślenie unikalności osób z zespołem Downa oraz przypomina o potrzebie ich pełnej akceptacji w społeczeństwie. Zespół Downa to stan, w którym osoba posiada dodatkową kopię 21 chromosomu. Mimo że wiąże się z pewnymi wyzwaniami zdrowotnymi i rozwojowymi, wiele osób z zespołem Downa prowadzi pełne i produktywne życie. Ważne jest jednak wsparcie – zarówno ze strony rodzin, jak i szerszej społeczności. Światowy Dzień Zespołu Downa stanowi więc okazję do edukacji i zwiększenia świadomości na temat tego, jak osoby z zespołem Downa odgrywają ważną rolę w społeczeństwach. 

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, Absolwenci Zespołu Szkół w Adamowie, w tym roku nasza szkoła obchodzi 80-lecie swojego istnienia.  Jest to wyjątkowa okazja do spotkania się z przyjaciółmi, nauczycielami, znajomymi, by odświeżyć wspomnienia ze szkolnych lat oraz podzielić się życiowym doświadczeniem.

Dnia 14 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Muchę Dyrektora Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie. Turniej na stałe wpisał się w kalendarz imprez szkolnych i rozgrywany jest corocznie. W zawodach wystartowało 7 zespołów z  klas licealnych, branżowych i technikum. 

20 i 21 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły kolędowali na korytarzach szkolnych. Wydarzenie było okazją do wspólnego świętowania, dzielenia się muzyką i promowania atmosfery świątecznej. 

Z radością  informujemy, że zespół uczniów  naszej szkoły w składzie: Weronika Olejarz, Natalia Kowalik i Hubert Zdunek z klasy IIT zakwalifikował się do II edycji konkursu pn. „Naukolatek”- Nastoletni Naukowiec.

To motto Janusza Korczaka stało się inspiracją do czynienia dobra. W dniu 07 grudnia 2023 roku przedstawicielki klasy II BSI wraz z wychowawczynią Martą Orzyłowską odwiedziły dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Adamowie. Natalia, Maja i Paulina odegrały rolę Świętego Mikołaja i wręczyły podopiecznym przygotowane upominki.

16 listopada 2023 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego najzdolniejsi uczniowie z terenu województwa lubelskiego odebrali wyjątkowe wyróżnienia – stypendium przyznane przez Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji i Nauki. Wśród 224 nagrodzonych znalazł się uczeń trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionów Chłopskich w Adamowie Mateusz Wileński. Pamiątkowy dyplom Mateuszowi wręczył wojewoda lubelski Lech Sprawka i lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk.

Back to top