Aktualności
Leśnicy i architekci krajobrazu na Dniu Rodziny w Adamowie – nauka i zabawa dla całych rodzin
- Szczegóły
- Mariusz Sawicki
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 37
7 czerwca 2026 r. podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Rodziny w Adamowie nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez uczniów Technikum Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie kształcących się na kierunkach leśnym oraz architektury krajobrazu.
Powiatowe Święto Sportu
- Szczegóły
- Patryk Nowicki
- Kategoria: Sukcesy
- Odsłony: 23
28 maja 2026 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Święcie Sportu, które odbyło się na boiskach wielofunkcyjnych przy Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. Celem udziału w zawodach było promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań sportowych, integracja uczniów oraz kształtowanie postawy fair play w trakcie rywalizacji.
Poznajemy historię Ziemi Łukowskiej
- Szczegóły
- Krystyna Sadło
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 210
25 maja 2026 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łukowie odbył się II etap konkursu „Historia Ziemi Łukowskiej”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Emilia Bogusz (III T), Agata Krawiec (IIIa LO) i Bartłomiej Gula (IIa LO).
II etap VIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedz o Drewnie
- Szczegóły
- Mariusz Sawicki
- Kategoria: Sukcesy
- Odsłony: 37
Uczniowie Technikum o profilu leśnym w Zespole Szkół im. gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie – Natalia Kowalik oraz Brajan Lipiński – zakwalifikowali się do II etapu VIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie organizowanego przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Konkurs przygotowywany jest przez Wydział Technologii Drewna i gromadzi młodzież z całej Polski zainteresowaną tematyką drewna oraz przemysłu drzewnego.
Drugi etap konkursu odbędzie się 9 czerwca 2026 roku w Warszawie. To duże wyróżnienie oraz dowód wiedzy, zaangażowania i pasji naszych uczniów.
Dzień Matki w naszej szkole
- Szczegóły
- Katarzyna Zgorzałek
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 237
18 maja, tuż przed wywiadówką, społeczność naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w apelu z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy III technikum, którzy zadbali o to, by przed ważnymi rozmowami o szkolnych wynikach, na sali zagościły uśmiech, wzruszenie i serdeczna atmosfera.
Leśnicy z ZS. Adamów na Zielonych Targach Agro Show 2026 w Ułężu
- Szczegóły
- Mariusz Sawicki
- Kategoria: Wycieczki
- Odsłony: 209
23 maja 2026 roku uczniowie technikum o profilu leśnym z Zespół Szkół im. gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie uczestniczyli w rolniczych targach Zielone Agro Show 2026 w Ułężu. Wyjazd był doskonałą okazją zarówno do promocji szkoły, jak i poszerzenia wiedzy uczniów związanej z rolnictwem, leśnictwem oraz nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w pracy w terenie.
Sukces naszych uczniów w „Lubelskiej Kuźni Talentów”
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: Sukcesy
- Odsłony: 53
Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w ramach prestiżowego projektu „Lubelska Kuźnia Talentów 2025–2026”. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Emilia Bogusz (klasa III Technikum), Natalia Kowalik (klasa IV Technikum), Bartłomiej Rudzki (klasa III Szkoły Branżowej I stopnia) i Bartosz Fotyga (klasa II Szkoły Branżowej I stopnia).
Sukces naszych uczennic w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii!
- Szczegóły
- Justyna Wolska
- Kategoria: Sukcesy
- Odsłony: 63
Z ogromną dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły Emilia Bogusz, Natalia Kowalewska, Sandra Markowska oraz Natalia Walasek zostały laureatkami prestiżowej Olimpiady Zwolnieni z Teorii – największej w Polsce olimpiady praktycznej, w której młodzi ludzie realizują własne projekty społeczne.
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- Szczegóły
- Karolina Alikowska
- Kategoria: Uroczystości
- Odsłony: 341
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważne wydarzenie w historii Polski, które przypomina nam o wartościach takich jak wolność, odpowiedzialność i troska o dobro Ojczyzny. Z tej okazji społeczność naszej szkoły uczciła pamięć o tym wyjątkowym dniu, biorąc udział w uroczystościach upamiętniających rocznicę. Szczególnym momentem obchodów był udział pocztu sztandarowego naszej szkoły w gminnych uroczystościach patriotycznych.









