Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

25 kwietnia br. w ramach obchodów 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  młodzież  Powiatu Łukowskiego wzięła udział w VII Pieszym Rajdzie 3 Majowym po Rezerwacie Jata. Ponadto obecni byli przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych mediów, nauczyciele, zaproszeni goście i organizatorzy wydarzenia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IIB i IIT wraz z opiekunami p. Pawłem Warpasem i  p. Jagodą Abramek. 

Nasza wycieczka rozpoczęła się w miejscowości Klimki, skąd przeszliśmy do pomnika ks. Stanisława Brzóski – duchownego, który był między innymi naczelnikiem wojennym powiatu łukowskiego i dowódcą oddziału powstańczego złożonego z chłopów w czasie powstania styczniowego. Wspomniany pomnik został wybudowany w roku 1928 z inicjatywy leśników łukowskich na pamiątkę ofiarnej walki naszego bohatera. 

Wędrując po rezerwacie warto pamiętać, że potrzebę ochrony tego ważnego miejsca dostrzeżono już w okresie międzywojennym, Rezerwat ten powstał w 1933 roku z inicjatywy Władysława Szafera, polskiego przyrodnika. Nazwa „Jata” to staropolskie określenie na szałas spleciony z gałęzi. Obecnie Jata jest największym i najstarszym rezerwatem w województwie lubelskim, zaś znaczną część tego drzewostanu stanowi ponad 100-letni starodrzew.

Kolejnym celem naszej wędrówki był pomnik upamiętniający żołnierzy AK, zaś jej punktem docelowym wiata edukacyjna „Ostoja” w Żdżarach gdzie czekał przygotowany ciepły posiłek i napoje. Następnie uczestnicy wyprawy śpiewali pieśni patriotyczne i mieli możliwość wysłuchania przemówień tematycznych wygłoszonych przez prelegentów, ponadto młodzież mogła rywalizować w konkurencjach sportowych. Na zakończenie uroczystości wszystkie  szkoły otrzymały certyfikaty uczestnictwa  w Rajdzie.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top