Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Zapraszamy!!!
Oferta 2024

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

W dniu 19 kwietnia 2024 roku odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Generała Franciszka Kamińskiego w Adamowie. Wydarzenie to było okazją dla uczniów klas ósmych oraz ich rodziców, aby bliżej zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili uczniowie z następujących szkół: Woli Gułowskiej, Serokomli, Przytoczna, Wojcieszkowa, Krzówki, Burca, Krzywdy, Oszczepalina, Woli Bystrzyckiej, Adamowa, Radoryża Smolanego.  Nauczyciele  prezentowali bogatą ofertę edukacyjną szkoły, wskazując na różnorodność przedmiotów i kierunków kształcenia. 

W czasie Dnia Otwartego Szkoły odwiedzający nas uczniowie mogli skorzystać z ciekawych zajęć praktycznych w naszej Ekopracowni. Pod okiem p. Jagody Abramek oraz uczniów naszej szkoły zmierzyli się z kilkoma ciekawymi doświadczenia, które prezentowały m.in. zjawisko dyfuzji, właściwości wody czy zasady chemii fizycznej. Każdy uczestnik zajęć po ukończeniu wszystkich doświadczeń mógł wziąć udział w specjalnej loterii, w której do wygrania były dodatkowe nieprzygotowania z chemii czy biologii. Oczywiście obecni ósmoklasiści będą z nich mogli skorzystać na zajęciach w naszej Ekopracowni już w kolejnym roku szkolnym, jeśli zostaną uczniami naszej szkoły. Dodatkową atrakcją tego dnia była obecność w naszej Ekopracowni słodkich, uroczych i puchatych milusińskich – królików rasy kanadyjskiej, których właścicielem jest właśnie p. Jagoda.

Dużym powodzeniem cieszyła się pracownia fryzjerska. Uczniowie odwiedzający pracownię mogli przyjrzeć się pracy młodych fryzjerów oraz poznać wyposażenie pracowni. Sprawdzali również swoje umiejętności na główkach fryzjerskich oraz na koleżankach i kolegach z grupy. Niektórzy skorzystali z umiejętności naszych uczniów i wyszli z nowymi fryzurami. Dla uczniów szkół podstawowych było to nowe doświadczenie, które sprawiło odwiedzającym dużo przyjemności.

Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć wystawy przygotowanej przez uczniów Technikum o kierunku leśnik. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli oraz pana leśniczego Grzegorza Nowakowskiego – taksydermisty, tzw. preparatora zwierząt i pana Marka Chadaja - sprzedawcy wyposażenia do prac leśnych z Adamowa, uczniowie mogli zobaczyć i nauczyć się rozpoznawania gatunków drzew, ssaków, ptaków, owadów,  płazów oraz gadów. Omówiono dawne i nowoczesne techniki w ścince drzew i obróbce drewna. Zaprezentowano trofea zwierząt łownych i medaliony: jelenia, muflona oraz daniela. Widowiskowo prezentował się eksponat czarno-białego dzika oraz para bobrów. Liczną kolekcję stanowiły zrzuty (tj. poroża) jeleni, łosi oraz kozłów. Przedstawiono tematykę bartnictwa leśnego i zaserwowano uczestnikom plastry miodu oraz pierzgę i propolisu. 

Nie zabrakło również aktywności fizycznej. Pokazy fitness zachęcały uczniów do dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Młodzież, zwiedzając część sportową naszej szkoły, miała możliwość zapoznania się z nowoczesną, w pełni wyposażoną SALĄ FITNESS. Uczniowie spróbowali swoich sił na bieżni, rowerkach stacjonarnych, orbitreku, czy też wyciskając sztangę leżąc.

Uczniowie uczęszczający na innowację pedagogiczną Modelowanie 3D i tworzenie gier komputerowych przygotowali prezentację dla uczniów klas ósmych, odwiedzających mury naszej szkoły. Goście mieli okazję zapoznać się z możliwościami wykorzystania modelowania i druku 3D w różnych dziedzinach gospodarki, jak również w różnych aspektach życia codziennego. Ósmoklasistom zostały zaprezentowane możliwości skanera 3D, który umożliwia digitalizację obiektów skanowanych do wersji cyfrowej. Obiekty 3D, które zostały zaprojektowane lub zeskanowane, można wydrukować z wykorzystaniem drukarki 3D. Możliwości i funkcjonalność drukarki zostały zaprezentowane podczas pokazów. Wiele emocji wzbudziły wydruki z wykorzystaniem filamentu fluorescencyjnego. 

Pozytywne emocje wywołały zajęcia z języków obcych. Nauczyciele tych przedmiotów zaprosili uczniów klas VII-VIII do udziału w warsztatach językowo-kulturoznawczych. Podczas wspólnej zabawy językowej uczniowie odkrywali i pogłębiali swoje wiadomości z zakresu wiedzy o krajach anglo-, niemieckojęzycznych i Rosji. Przygotowane przez nauczycieli i uczniów klas LO i Technikum zadania, sprawiły radość odwiedzającym naszą szkołę uczniom. Warsztaty językowe były też praktycznymi ćwiczeniami dla uczniów klas LO i Technikum, którzy zobaczyli, a także doświadczyli, jak wygląda praca nauczyciela podczas takich akcji szkolnych.

Uczniowie klasy kucharskiej zaprezentowali swoim młodszym kolegom  pracownię gastronomiczną, w której odbywają się ich zajęcia praktyczne. Na naszych gości czekało mnóstwo atrakcji. Mogli poznać specyfikę  szkolnej pracowni oraz zapoznać się z zawodem kucharza. Uczniowie mogli poczuć nie tylko wyśmienite zapachy, ale również panujący w niej klimat, a przy okazji zapoznać się z oferowanymi przez nas kierunkami kształcenia. Uczniowie klasy 3bsi przygotowali dla gości ciepłe przekąski, jak również niezliczone  słodkości, którymi każdy wedle upodobnia, mógł się poczęstować. Młodzież była bardzo zainteresowana samym zawodem kucharza, jak również specyfiką naszej małej szkolnej społeczności. 

Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Generała Franciszka Kamińskiego w Adamowie był doskonałą okazją do zaprezentowania bogactwa oferty edukacyjnej placówki oraz do aktywnego uczestnictwa uczniów w różnorodnych działaniach. Wydarzenie to z pewnością pozwoliło przyszłym uczniom oraz ich rodzicom lepiej poznać szkołę oraz podjąć świadomą decyzję dotyczącą dalszej edukacji. To także fantastyczne doświadczenie integracyjne dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Wydarzenie to przyczyniło się do budowania więzi społeczności szkolnej oraz inspiracji uczniów do dalszego rozwoju edukacyjnego i osobistego. Wielu uczniów z ciekawością obserwuje, jak zmienia się wizerunek naszej szkoły, która stała się nowoczesną i przyjazną placówką.

IMG_0065
IMG_0081
IMG_0084
IMG_0097
IMG_0098
IMG_0103
IMG_0107
IMG_0112
IMG_0115
IMG_0117
IMG_0132
IMG_0153
IMG_0155
IMG_0164
IMG_0168
IMG_0174
IMG_0187
IMG_0202
IMG_0208
IMG_0223
IMG_0232
IMG_0268
IMG_0277
IMG_20240419_085010
IMG_20240419_210356
IMG_20240419_210513
IMG_20240419_210725
IMG_20240419_211032
IMG_20240419_211703
IMG_20240420_220119
IMG_0003
IMG_0020
IMG_0030
IMG_0036
IMG_0063

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top